Öğrenme RehberiEda Bozköylü
KategoriKurumsal Öğrenme

Bu programda bir lider olarak olgunlaşma sürecimizle beynimizin hangi bölümlerini daha etkin kullandığımız arasındaki bağlantıyı keşfedeceğiz. Bu bağlantının keşfi, bizi sadece takımını yöneten bir lider olmanın çok ötesine geçirip takımına ilham veren bir lider olarak kendimizi yeniden tanımlamamıza götüren yolculuktur.

Tam da “kendimizi yeniden tanımlama” noktasında temel sorumuz bir lider olarak “ne” yaptığımızdan çıkıyor ve derinleşiyor:

  • Beynimizin hangi bölümünde, yolculuğun neresindeyiiz?
  • Bulunduğumuz noktada neye ihtiyaç duyuyoruz?
  • Sahi, biz nasıl bir lider olmayı hayal ediyoruz? Yolculuğumuz nereye?

Ünlü nörobilimci Dr. Paul D. MacLean, ünlü eğitimci-yazar Stephen Covey, psikolog-yazar Marshall Rosenberg ve mitolojist-yazar Joseph Campell yolculuğumuzdaki öğrenme noktalarını oluşturan modelleriyle yol boyunca bize rehberlik edecekler. Amacımız bu modellerden faydalanarak keşfettiklerimizi sistematikleştirme ve kolaylıkla hayata geçirme konusunda kendi yöntemimizi yaratmamız.

Program boyunca farklı modeller, uygulamalar ve aktivitelerle sadece beynimizi, davranışlarımızı ve bunların takımlarımıza etkisini daha iyi anlamakla kalmayacağız, kendi özgün liderlik tarzımızı yaratmak için farklı keşiflere de alan açacağız.