Öğrenme RehberiEda Bozköylü
KategoriBireysel Öğrenme
Kontenjan0/0

Ödev ve Okul kavramlarını yeniden tanımlayın!

 

Bu atölye çalışmasında beynin öğrenme prensipleri rehberliğinde çocuğunuzla merak, eğlence ve keşif dolu dostça bir ilişki kurmanın, onun okul ve yaşam başarısını bilinçli bir şekilde desteklemenin farklı stratejileriyle tanışacaksınız. Özetle: Çocuğunuzla ders çalışmayı oyuna, oyunu öğrenmeye, öğrenmeyi eğlenceye dönüştürmenin beyin uyumlu bir yolunu keşfeceksiniz!

Gelin birlikte bir neslin dönüşümüne destek verelim!

  • Beyin nasıl öğrenir? Gerçek öğrenme için hangi beyin bölümleri aktive olmalıdır? Bunu nasıl sağlayabilirsiniz?

  • Bir ebeveyn olarak beyin uyumlu öğrenmeyi çocuğunuzun gelişimi için bir araca nasıl dönüştürürsünüz?
  • Çocuğunuzun okulda, aile içinde veya çevresiyle yaşadığı problemleri bir gelişim kaynağı olarak değerlendirmesine nasıl yardımcı olabilirsiniz?
  • Aileniz için nasıl bir “öğrenme kültürü” yaratabilirsiniz?

Odak noktamız, çocuğunuzla uygulayabileceğiniz, hem onun derslerine destek olacak, hem de bütünsel beyin gelişimini destekleyecek aktiviteler öğrenmek. Yapacağımız her aktivite farklı beyin bölümlerini aktive edecek nitelikte, zekice kurgulardan oluşuyor. Böylece evinize döndüğünüzde kendi beyin uyumlu öğrenme süreçlerinizi yaratabileceksiniz!

  • Birlikte öğrenmek çocuğunuzun daha özgüvenli bir kişilik geliştirmesine yardımcı olur.
  • Okulda ve derslerle yaşadığı sorunları çözmesini bilinçli bir şekilde destekleyebilirsiniz.
  • Beyin gelişiminin tek yönlü değil, yaratıcılığı ve farklı perspektifleri içeren bütünsel bir süreç izlemesine yardımcı olursunuz.
  • Gerçek öğrenme gerçek bir eğlencedir. Birlikte eğlenerek öğrenmek çocuğunuzla daha yakın, güven odaklı ve uyumlu bir ilişki kurmanızı sağlar.

  • Etkili bir öğrenme kültürü çocuğunuzun arkadaşlarıyla, okuluyla, dersleriyle ve çevresiyle dengeli bir ilişki geliştirmesine yardımcı olur.

Ne dediler?

Eda’nın bize en muhteşem gelen tarafı sanırım, her biri bir cevher olan çocukların en özel hazinelerini ortaya çıkarma konusundaki o olağanüstü yeteneğinde. Günümüz eğitim sisteminin kalıplara uymayan çocukların bir şekilde eksik veya arızalı hissettiren yaklaşımının tam tersi, özgün olanı fark etmesinde ve temellendirerek ortaya koyabilmesinde. Onun bu özelliği hepimiz için çok özgürleştirici etkiler yarattı. Çevresine yaydığı o ışıl ışıl, insanı aktive eden enerjisiyle büyülü bir şeyler var Eda’da.. Evrene şifa dağıtan yeni nesil meleklerden o. Üstelik ayakları da o kadar sağlam yere basıyor ki onu biraz tanıyıp donanımına ve alanına hakimiyetine saygı duymamak imkansız. İnsanın içinde canlı olanla hemen bağ kurabiliyor ve çocuklar bunu hemen hissedip kendilerini en açık halleriyle ona teslim edebiliyorlar. Onunla bir şekilde karşılaşmışsanız bunun ne büyük bir şans olduğunu kısa süre içinde fark edeceksiniz.”

Hacer Temirkan, Avukat, Bodrum

ebeveyn_ogrenme_tasarımı_sayfaici