Öğrenme RehberiEda Bozköylü
KategoriKurumsal Öğrenme

Öğrenmeyi mekândan, kişi sayısından ve araçlardan bağımsızlaştıran bir atölye çalışması:

Öğrenmede UHU“, zekice tasarlanmış öğrenme uygulamalarını içeriyor. Bu uygulamaların en önemli özelliği; katılımcı ve bilgi arasında güçlü bir bağ oluşturması -yani bir UHU görevi görmesi- ve katılımcıyı öğrenme sürecine kolaylıkla dâhil edebilmesidir. Üstelik her türlü mekânda ve dilediğiniz kadar kalabalık gruplara uygulayabileceğiniz kadar da esnek!

Neden böyle bir workshop tasarladım?

Bir eğitmen olarak hepimizin istediği şey, aktarmak istediğimiz bilgiyi katılımcılarımıza gönlümüze göre aktarabilmek ve beklediğimiz ilgiyle hedeflediğimiz değişimi yaratabilmektir. Fakat bu, her eğitimde mümkün olmayabilir ve katılımcılarımız üstesinden gelemediğimiz bir dirençle öğrenmenin parçası olmakta zorlanabilirler. Ya da öngöremediğimiz durumlara (mekan değişikliği, kişi sayısındaki değişiklikler gibi) adapte olmamız gerekebilir. İşte tam bu anda bize bir “şey” gerekir, henüz bulamadığımız bir “şey”.
İşte bu mini workshop, o “şey”i size sunmak için tasarlandı. Katılımcılarınızı karşıladığınız andan uğurladığınız ana kadar dikkatlerin sizde ve odak konuda olmasını sağlayacak, konular arasında mükemmel bir akışla bağlantı kurmanızı destekleyecek basit ama etkili uygulamalarla tanışmaya hazır olun!

Bu çalışmanın sizin için ne gibi faydaları olacak?

Bu atölye çalışması beklenmedik durumlarla karşılaştığınızda sizin için can simidi rolü görecek uygulamalara odaklanır. Eğitim mekanı ya da kişi sayısı beklenmedik şekilde değiştiğinde öğrenme sürecini etkilemeden yeni duruma uyum sağlamanızı kolaylaştırır.
Zaman zaman kendi isteklerinin dışında eğitime gelen katılımcılarla çalışmanız gerekebilir. Bu katılımcılar öğrenmeye eşlik etme konusunda çok daha dirençli olabilirler. Bu uygulamalar sayesinde direnci aşmanız ve onları da öğrenmeye dahil etmeniz kolaylaşır.
Etkili ve bir o kadar basit uygulamalarla tanıştıkça kendi yöntemlerinizi geliştirmek için heyecan duyacaksınız.
Katılımcılar tamamen profesyonel eğitmenlerden oluşur. Bu nedenle birlikte öğreneceğiniz kişiler işiniz için ilham alabileceğiniz, tecrübelerinizi paylaşacağınız ve aynı zamanda güçlü bir network kurmanıza da yardımcı olacak tecrübede eğitmenlerdir.

Öğrenmede UHU Workshopu’na katılan firmalardan bazıları:

THY, İş Bankası, Philip Morris, Burganbank, Koç Üniversitesi, Enerjisa, Sanovel, TAV Havalimanları Holding, Türkcell Global Bilgi, Dünya Göz Hastaneleri, Bahçeşehir Üniversitesi, Türk Telekom… gibi farklı sektörlerin öncü firmalarından üst düzey eğitim yöneticileri katıldı.

Katılımcıların ağzından Öğrenmede Akış Workshopları:

  • Hiç slayt kullanmadan nasıl bu kadar etkili ve akılda kalıcı bir eğitim kurgulanabilirmiş, bunu öğrendim!
  • Bu kadar kısa sürede, böylesi önemli bilgiyi, dikkat hiç dağılmadan ve sadece uygulamalarla aktarmak nasıl mümkün olabilirmiş, bunu deneyimledim!
  • Hiç kağıt kalem kullanmaya ihtiyaç duymadan uygulamaların tamamen içinde yer aldığım ve bu kadar etkili öğrendiğim ilk eğitim!