Öğrenme RehberiEda Bozköylü
KategoriKurumsal Öğrenme

İşteki verimliliğinizin beyninizin bölümlerini ne kadar etkin kullandığınızla ilgili olabileceğini hiç düşündünüz mü? İşte bu atölye çalışması beynin öğrenme prensiplerinden yola çıkarak iş performansınızı nasıl ve hangi araçlarla geliştirebileceğinize odaklanır.

Öğrenme, tam anlamıyla hayata geçirildiğinde iki şey olur:

  1. Beynimizin daha fazla bölümü aktive olur. Böylece karşılaştığımız durumlara daha farklı açılardan bakma, yaratıcı olma ve farklı stratejiler geliştirme becerimiz artar.
  2. Öğrenmenin kendisi bize sürekli iyiye doğru giden bir gelişim döngüsü verir. Yani Öğrenme eyleminin özünde doğal bir performans artışı vardır.

Bu nedenle çalışmamız, Öğrenmenin sistematiğini keşfedeceğimiz ve iş hayatında rahatça uygulayabileceğimiz bir modele odaklanır. Bu model öğrenmeyi performansa dönüştürmenin dört temel adımını verirken biz hayatımızda en çok hangi adımda takıldığımızı, hangi adımı çok iyi gerçekleştirdiğimizi keşfederiz.

Bu çalışmanın size karkıları neler olacak?

  • Beyninizin farklı bölümlerini keşfedeceksiniz.  
  • Hangi beyin bölümünü nasıl geliştireceğinize dair yöntemler öğreneceksiniz.
  • Öğrenme sistematiğini öğrenecek ve bunu performansı yükseltmek için bir araca nasıl dönüştürebileceğinizi göreceksiniz.
  • Kendi Öğrenme-Performans haritanızı oluşturacak ve sonraki deneyimleriniz için bir gelişim süreci tasarlayacaksınız.

Amacımız Öğrenmenin sürdürülebilir bir performans kaynağı olarak iş yaşamınızın temelini oluşturmasına yardımcı olmak. Öğrenmeyi ve Performansı yeniden tanımlamaya hazır mısınız?